Namiot dla kajakarzy

Pływając kajakiem pewnie nie raz zdarzyło Wam się zaliczyć kabinę i w efekcie zmoczyć. To normalne i nic wielkiego dla doświadczonego, dobrze przygotowanego i ubranego kajakarza.

Co jednak, kiedy w niezbyt sprzyjających warunkach kąpiel zaliczy amator? Jego doświadczenia z kajakarstwem mogą okazać się co najmniej nieprzyjemne i opłacone wręcz zdrowiem. W takiej i wielu innych sytuacjach z pomocą przychodzą namioty saunowe Morzh (Morsz).

Namioty Morzh (Morsz) produkowane są z 3-warstwowego materiału Oxford 240 heater "Siberia" chroniącego przed wiatrem oraz trzymającego ciepło. Wewnątrz znajduje się piecyk opalany drewnem, który rozgrzewa namiot od temperatury 2°C do 22°C w 7 minut. Po 10 minutach mamy już w nim 40°C, co pozwala ogrzać się oraz wysuszyć ubrania. W kolejnych 20 minutach mamy w namiocie już prawdziwą saunę.

Namioty są uniwersalnym produktem, gdyż możemy wykorzystać je nie tylko jako saunę, ale również rozgrzewalnię np. po spływie kajakowym w deszczu. Mimo swojej nazwy mogą także posłużyć nam w charakterze normalnego namiotu campingowego. Rozłożenie go zajmie nam parę minut. Wbrew swojej wadze (namiot waży 8 kg, a piec 12 kg), zestaw jest możliwy do zabrania na spływ turystyczny nawet kajakiem.

Sauna MORZH pomieści 5 osób. Jednak posiadamy również większy namiot MORZH MAX, w którym dzięki dodatkowemu przedsionkowi zyskujemy więcej przestrzeni do saunowania (mieści swobodnie do 20 osób).

Sprzęt można zabrać ze sobą wszędzie, więc niezależnie od tego dokąd będziesz płynąć masz możliwość skorzystania z sauny w każdym wybranym przez siebie miejscu nad rzeką. Po wysiłku fizycznym kąpiel w saunie bardzo korzystnie wpłynie na nasz organizm, ponieważ dzięki niej pozbędziemy się bólu mięśni i stawów.

Namioty saunowe Morzh (Morsz) będą niezłą atrakcją na nie jednym spływie kajakowym. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza jesienią, służąc nam jako miejsce do ogrzania.