Sauna w przydomowym ogrodzie

Sauna w ogrodzie to zapewne marzenie niejednego miłośnika tej formy wypoczynku. Wiele osób podejmuje decyzję o jej wybudowaniu, jednak niektórzy szybko rezygnują z tego pomysłu ze względu na zbyt wysokie koszty i przede wszystkim czas, który muszą na to poświęcić. W prawdzie możemy zlecić wykonanie sauny firmie, która specjalizuje się w tym, ale wtedy budżet zwiększa się średnio o 50%. Tańszym i szybszym rozwiązaniem są więc namioty saunowe, z których możemy korzystać jak z prawdziwej sauny

Namioty saunowe są funkcjonalne i kompaktowe, ponieważ mieszczą się tylko w dwóch torbach - w jednej namiot, a w drugiej piec na drewno. Waga zestawu wynosi ok. 26 kg i swobodnie mieści się w bagażniku samochodu. Ich dużym plusem jest to, że możemy zabrać je ze sobą wszędzie tam, gdzie chcielibyśmy z nich korzystać.

Podczas budowy sauny drewnianej musimy zwrócić uwagę na wiele czynników, które wpływają na zatrzymywanie ciepła w łaźni parowej. W przypadków namiotów mamy już wszystko gotowe, ponieważ materiał z którego są wykonane to 3-warstwowa tkanina Oxford 240, posiadająca właściwości hydrofobowe i termoizolacyjne. Piec używany do ogrzewania namiotu łatwo osiąga temperaturę 100°C nawet zimą, a dodatkowo posiada wbudowany ogranicznik iskier. Wychwytuje zatem iskry emitowane z pieca do komina, a tym samym zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy.

Namiot saunowy wykorzystamy nie tylko w ogródku, ale również dobrze sprawdzi się jako namiot campingowy. Ze względu na to, że piec może być użyty do długotrwałego ogrzewania, to bez problemu w nim zamieszkamy. Specjalna konstrukcja stelaża powoduje, że namiot jest stabilny, więc sprawdzi się w każdych warunkach.

Inwestując pieniądze w zakup tego typu produktu, otrzymamy uniwersalny sprzęt, który wykorzystamy jako mobilną saunę podczas morsowania, wędkowania w przeręblu, czy też miejsce do ogrzania po spływie kajakowym.